• Regulamin

REGULAMIN RADY RODZICÓW

ZESPOŁU PLACÓWEK OŚWIATOWYCH

W WOLI FILIPOWSKIEJ

1. Celem Rady Rodziców Zespołu Placówek Oświatowych w Woli Filipowskiej jest reprezentowanie rodziców uczniów szkoły.
          2. W skład Rady Rodziców wchodzi maksymalnie dwóch przedstawicieli rad klasowych z prawem głosu, które są wybierane w głosowaniu zwykłą większością głosów.
          3. Na zebrania Rady Rodziców może być zapraszana Dyrekcja Szkoły, a mogą w niej uczestniczyć także wszystkie osoby zainteresowane jej pracą.
          4. Rada Rodziców wybiera Prezydium składające się z minimum czterech członków oraz Komisję Rewizyjną.
          5. Prezydium kieruje bieżącą działalnością Rady Rodziców i reprezentuje ją w relacjach zewnętrznych.
          6. Członkowie Rady Rodziców wykonują swoją pracę społecznie.
          7. Głównymi źródłami funduszy Rady Rodziców są dobrowolne składki rodziców oraz darowizny. Do rozliczeń pieniężnych Rada Rodziców prowadzi konto bankowe.
          8. Z wnioskami dotyczącymi wydatkowania środków zgromadzonych przez Radę Rodziców mogą występować; Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych i nauczyciele, rady klasowe, Samorząd Uczniowski a także rodzice.
          9. O wydatkowaniu środków Rady Rodziców decydują;
          • Do 500 PLN – Prezydium Rady Rodziców
          • Powyżej 500 PLN – cała Rada Rodziców
          1. Wszystkie uchwały Rady Rodziców, w tym dotyczące zmiany niniejszego regulaminu, są podejmowane zwykłą większością głosów, w głosowaniu jawnym.
          2. W sprawach nieuregulowanych w niniejszym regulaminie decyduje Rada Rodziców.

Wola Filipowska 29.09.2016