• UDZIAŁ W PROGRAMIE “DUKATY DECJUSZA”

• Klasa 6a wzięła udział w programie edukacyjnym “Dukaty Decjusza” , które odbyły się w Willi Decjusza. Program edukacyjny adresowany do uczniów szkół podstawowych, popularyzujący wiedzę o ekonomii w perspektywie historycznej i współczesnej, obejmujący historię i rolę pieniądza, politykę monetarną i numizmatykę.

Uczniowie zwiedzali zespół pałacowo-parkowy, uczestniczyli w lekcji historii pieniądza oraz wykładzie multimedialnym “Od pieniądza pierwotnego do elektronicznego - historia i rola pieniądza od starożytności po współczesność”. Poznali również politykę monetarną Królestwa Polskiego okresu Renesansu ilustrowaną działalnością Justusa Decjusza i Mikołaja Kopernika.

O godzinie 18.30 wszyscy zasiedli do wystawnej kolacji w podziemnej restauracji Willi Decjusza. Dzień zakończył się warsztatami numizmatycznymi oraz pokazem rycerskim, podczas których uczniowie wykonali wzory starych monet. Następnego dnia uczniowie zasiedli do wspólnego śniadania oraz podsumowali zdobytą wiedzę.

• Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego

•    4 września 2023r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Z tej okazji uczniowie klasy 7a, 7b oraz 8b przygotowali krótkie przedstawienie.

Program artystyczny prezentowany przez uczniów koncentrował się na wartościach, które propagujemy w naszej szkole: szacunku i akceptacji. Uczniowie otrzymali solidną dawkę rozrywki z bardzo ważnym przesłaniem, którego autorem był, między innymi, świetnie znany bohater jednej z lektur - Mały Książę.

Tak rozpoczęty rok szkolny musi być pełen wrażeń!

• Obiady w szkole

• Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych informuje, że od dnia 11.09.2023r. będzie możliwość korzystania z obiadów przez uczniów szkoły podstawowej. Prosimy zainteresowanych rodziców o złożenie stosownej deklaracji o zamiarze korzystania z posiłku w roku szkolnym 2023/2024 i dokonanie wpłaty w terminie od 05.09.2023r. do 08.09.2023r. w sekretariacie szkoły w poszczególnych dniach i godzinach:​​​​​​​

• wtorek od 730 do 830 oraz od 1430 do 1530
            • środa od 730 do 830
            • czwartek od 730 do 830 oraz od 1430 do 1530
            • piątek od 730 do 830

Deklaracje  oraz odpłatności mogą być również dokonywane bezpośrednio przez uczniów
            w wyznaczonym terminie tj. od 05.09.2023r. do 08.09.2023r. w godzinach od 730 do 800 .

Samo złożenie deklaracji dotyczącej korzystania z posiłku na rok szkolny 2023/2024 nie jest równoznaczne z tym, że dziecko w każdym kolejnym miesiącu otrzyma posiłek. O uwzględnianiu dziecka do posiłku decydować będzie wpłata dokonywana za dany miesiąc z góry.

Informacja o wpłatach na kolejne miesiące zostanie przekazana Państwu poprzez dziennik elektroniczny.

Koszt obiadu dwudaniowego – 7,00 złotych.

Deklaracje dotyczą stałego żywienia (miesięcznego) w zadeklarowane dni i nie będzie możliwości korzystania z posiłków doraźnie, w pojedyncze dni tygodnia.

UWAGA!!!
            W celu uregulowania odpłatności za obiady należy wchodzić do szkoły wejściem głównym od strony południowej wyłącznie o wyznaczonych porach.

Ireneusz Wołodko